Poklepání na základní kámen u akce rekonstrukce vyškovské neurologie za více než sto milionů potrvá déle než rok

06.10.2016 09:30

Rekonstrukce objektu začala symbolicky v úterý 20. září 2016 při příležitosti oslav 65. výročí nemocnice, poklepáním na základní kámen. Poklepání provedli předseda vlády Mgr. Bohuslav Sobotka, senátor Ing. Ivo Bárek, hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek, primářka neurologického oddělení  MUDr. Naděžda Fišerová a ředitelka nemocnice Ing. Věra Seidlová.

Budova byla postavena již v roce 1951. Je tak jednou z nejstarších částí areálu okresní nemocnice. Sloužila jako internát sester a kanceláře administrativy. V roce 1978 byla s minimálními úpravami přestavěná na lůžkové zařízení. Už v té době se ošetřující personál potýkal s nevyhovujícími sociálními zařízeními. Nyní má budova neurologie ve vyškovské nemocnici své nejlepší roky dávno za sebou.

Budova neurologie ve vyškovské nemocnici dostane nejen nový kabát, ale i interiéry. Do dvou let se promění v moderní zařízení s třílůžkovými pokoji i novými přístroji. Rekonstrukce se uskuteční za provozu. Kraj poskytne polovinu potřebných peněz na rekonstrukci. Druhou pak zaplatí stát.