Pracovní výjezd premiéra Bohuslava Sobotky v nemocnici ve Vyškově

15.06.2016 13:31

V neděli 29. května 2016 pokračoval pracovní výjezd premiéra Bohuslava Sobotky po jižní Moravě, při kterém ho doprovázel hejtman Michal Hašek.

Cestu předseda vlády a hejtman započali návštěvou krajské nemocnice ve Vyškově, kde jednali o rozvojovém plánu nemocnice a připravovaných investicích, a s vedením nemocnice v čele s její ředitelkou Věrou Seidlovou diskutovali o aktuálních problémech zdravotnictví v České republice i regionu jižní Moravy. V rámci návštěvy vyškovské nemocnice se též uskutečnilo jednání se zástupci primářů a odborů nelékařského zdravotnického personálu.

„Prošli jsme si vyškovskou nemocnici a prohlédli si prostory ORL a neurologie, které díky spolupráci kraje a vlády projdou náročnou rekonstrukcí za téměř 130 milionů korun. Finišujeme s přípravou a chceme začít ještě letos, pro srovnání jsme viděli i moderní prostory mezioborové JIP, kterou financoval Jihomoravský kraj a která už zcela odpovídá požadavkům moderní medicíny 21.stoleti. Také do Vyškova dorazí na podzim 40 nových lůžek v rámci obměny lůžkového fondu krajských nemocnic na jižní Moravě,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Premiéra a hejtmana na cestě doprovázeli také náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová, místopředseda Senátu Ivo Bárek, šéf zdravotního výboru Senátu Jan Žaloudík a náměstek hejtmana Roman Hanák.