Školu v nemocnici navštívila Městská policie ve Vyškově

14.05.2015 08:07

Protože měsíc duben je všeobecně považován mimo jiné i za „měsíc bezpečnosti“, objevila se v tomto období ve škole v nemocnici Městská policie Vyškov. Nejednalo se však o žádný přestupek nebo přečin, ale o přátelskou návštěvu. Cílem tohoto setkání bylo předání základních informací o zásadách bezpečnosti našim dětem v nemocnici.

Setkání probíhalo zábavnou formou, kdy děti řešily na poskytnutých materiálech různé dopravní situace, s kterými se setkávají v běžném životě, při cestě do školy i v pohybu po městě. Prohlédly si celou profesionální výstroj policisty a osobně si vyzkoušely některé jejich pomůcky. Nejvíce je zaujala praktická ukázka používání policejních pout a policejního obušku. Velmi nás potěšilo, že na různé otázky policie, které se týkaly dopravních značek a důležitých telefonních čísel, děti správně odpovídaly a prokázaly svou znalost. Závěrem této návštěvy byly děti obdarovány různými upomínkovými předměty.

Akce proběhla ve spolupráci s místní mateřskou školou v nemocnici a velký dík patří i  celému personálu dětského oddělení za jejich velmi vstřícný přístup k celé akci. Děti byly s návštěvou velmi spokojeny, dozvěděly se i mnoho nových informací z veškeré činnosti Městské policie ve Vyškově.

Tímto chceme Městské policii ve Vyškově poděkovat za jejich ochotu, profesionální vystoupení a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Vlastimil Botek

Škola nemocnice Vyškov