V nemocnici zdravotničtí asistenti skládali praktické maturitní zkoušky

23.05.2016 09:56

V týdnu od 16. do 20. května probíhaly v naší nemocnici praktické maturitní zkoušky oboru zdravotnický asistent.

Celkem 16 dívek a 6 chlapců třídy 4. ZA vyškovského Gymnázia a Střední odborné školy pod dohledem svých odborných vyučujících i odborníků z praxe od šesté hodiny ranní pečovalo o vylosované pacienty, připravovalo si ošetřovatelské plány, plnilo ordinace lékařů, vyhledávalo a zajišťovalo potřeby svých pacientů, komunikovalo s nimi i se zdravotnickým personálem.

A přestože se jednalo o zkoušku praktickou, museli maturanti svou práci v obhajobě prezentovat
a zdůvodnit před odbornou maturitní komisí. Při tom se také projevily jejich teoretické znalosti. I přes určitou nervozitu dokázali maturující studenti svým odborným vyučujícím, vrchním sestrám v roli odborníků z praxe, náměstkyni pro ošetřovatelskou péči nemocnice i řediteli své školy a jeho zástupci, kteří se na ně přišli podívat a podpořit je, že jsou po čtyřech letech školy velice dobře připraveni pro zdravotnickou profesi, ať už se chystají věnovat se jí hned (a místa ve zdravotnictví  - i přímo
na odděleních, kde si je už během praxe sestry „oťukaly“ mají zajištěná…), nebo po dalším studiu, které někteří plánují.   

Věřím, že i v té opravdové práci, která už nebude na zkoušku, zůstanou absolventi stejně pečliví, empatičtí a citliví, zruční a ochotní jako před maturitní komisí.

Mgr. Jitka Moravová - náměstkyně pro ošetřovatelskou péči 

Fotka 1

Fotka 2

Fotka 3

Fotka 4

Fotka 5

Fotka 6