OKB - Oddělení klinické biochemie

VEDOUCÍ ODDĚLENÍ:

ZÁSTUPCE VEDOUCÍHO:

 VEDOUCÍ LABORANTKA:

 prim. MUDr. Hana Halámková  RNDr. Marie Prochazková  Soňa Stuchlíková
Tel.: +420 517 315 440  Tel.: + 420 517 315 442 Tel.: + 420 517 315 447
E-mail:
E-mail: 
E-mail:
 

STRUKTURA ODDělení:

  • OKB lab. nemocnice Vyškov
  • OKB lab. Slavkov
  • Metabolická poradna

Oddělení má akreditaci pro postgraduální specializační vzdělávání v oboru klinické biochemie

Personální složení: 

  • 2 lékaři
  • 2 VŠ
  • 12 ostatního zdravotnického personálu

OKB je umístěno v suterénu polikliniky Vyškov. Provoz je na pracovišti klinické biochemie nepřetržitý. Zajišťujeme denní běžný provoz, akutní vyšetření a pohotovostní služby. Dalším naším pracovištěm je laboratoř na poliklinice ve Slavkově, která zajišťuje základní vyšetření krve a moče a ostatní vyšetření třídí pro všechny laboratoře Nemocnice Vyškov.

Biologický materiál ze Slavkova se přiváží do Nemocnice Vyškov dvakrát denně. Oddělení klinické biochemie zajišťuje provádění širokého spektra biochemických, mikroskopických a imunochemických vyšetření. Vyšetřuje vzorky krve, moče, stolice, mozkomíšního moku a dalších biologických materiálů.

Naše laboratoř je vybavena výkonnými biochemickými a imunochemickými analyzátory špičkových firem, s přímým napojením na nemocniční informační systém a možností předávání laboratorních dat na ambulantní pracoviště i mimo nemocnici. Abychom zpřístupnili naše služby odborným ambulantním lékařům, praktickým lékařům a pediatrům, svážíme několikrát denně vzorky z ordinací ve Vyškově, Slavkově, Rousínově, Ivanovicích, Pustiměři, Drnovicích a dalších obcí okresu Vyškov. Lékař připojený do laboratorního informačního systému obdrží laboratorní výsledky svých pacientů v den odběru Provádíme vyšetření pro samoplátce, veterináře a anonymní vyšetření drog.

Podrobnější informace o prováděných vyšetřeních, podmínkách odběru a referenčních mezích jsou uvedeny v Laboratorní příručce, která je dostupná na webových stránkách Nemocnice Vyškov. Kvalita práce OKB je sledována pomocí vnitřní kontroly kvality a systémem externí kontroly kvality SEKK.

Součástí OKB je metabolická poradna se zaměřením na diagnostiku a léčbu poruch metabolismu tuků. Poradna je zároveň regionálním centrem evropského projektu MEDPED, které se cíleně zabývá vyhledáváním osob s geneticky determinovaným onemocněním – familiární hypercholesterolémií.

tn_obrazek_450.jpg

tn_obrazek_449.jpg

tn_obrazek_448.jpg

tn_obrazek_406.jpg

tn_obrazek_405.jpg

tn_obrazek_404.jpg

Máte dotaz k oddělení klinické biochemie? Napište nám!

* - označená pole jsou povinná

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.