Nemocnice vyčleňuje další lůžka pro pacienty COVID+

Současná epidemiologická situace má výrazný dopad i na provoz Nemocnice Vyškov. Vzhledem k narůstajícímu počtu pacientů s koronavirou infekcí musela nemocnice 80 lůžek standardní akutní péče a 15 lůžek intenzivní a resuscitační péče reprofilizovat na infekční lůžka pro covidové pacienty. Aktuálně je nemocnice schopna poskytovat zdravotní péči necovidovým pacientům pouze na 1 stanici  neurologie, TRN, dětského oddělení, chirurgie, gynekologie, CNP. Ostatní stanice byly transformovány na covidové jednotky nebo musely být uzavřeny z důvodu nedostatku zdravotnického personálu. Všechna tato opatření významně ovlivňují kapacitní možnosti nemocnice při poskytování lůžkové zdravotní péče. K hospitalizaci jsou přijímáni pacienti v akutním ohrožení zdraví a života. Aby nemocnice byla schopna poskytovat potřebnou péči co největšímu počtu pacientů, musí co nejdříve, po stanovení diagnózy a zaléčení, propustit pacienta do domácího ošetření a předat do ambulantní péče. Toto se týká jak péče na akutním lůžku, tak péče na lůžku centra následné rehabilitace. I touto cestou se obracíme na veřejnost s žádostí o pochopení této vážné situace.

Vedení nemocnice