Opatření v souvislosti Covid-19 v nemocnici Vyškov

Vzhledem k epidemiologické situaci, kdy výrazně narůstá počet pacientů COVID+, jejichž zdravotní stav vyžaduje poskytování zdravotní péče za hospitalizace, musela i Nemocnice Vyškov přistoupit k restrukturalizaci lůžkového fondu.

K dnešnímu dni je v nemocnici k dispozici 60 lůžek standardní akutní péče a 11 lůžek intenzivní a resuscitační péče pro pacienty s prokázanou koronavirovou infekcí. Aktuálně je obsazena téměř celá vyhrazená kapacita. Aby nemocnice mohla vůbec vytvořit tuto lůžkovou kapacitu pro pacienty s COVID-19 a zejména personálně tato lůžka zajistit, muselo dojít k výraznému omezení ostatní hospitalizační péče. Nemocnice musela uzavřít oddělení CLR, ORL,1 stanice neurologie, 1 stanici interního a dětského oddělení, 2 stanice chirurgického oddělení, omezit původní lůžkovou kapacitu JIP a ARO.

V souladu s Mimořádným opatřením MZ ČR, s okamžitou platností až do odvolání, zastavuje nemocnice příjem nových pacientů za účelem poskytování plánované péče (všechny druhy péče, které je možné bez výrazného vlivu na zdravotní stav pacientů omezit), včetně následné péče.

Vedení nemocnice děkuje za pochopení