Nová parková výsadba oživí už na jaře areál nemocnice.

Tisková zpráva, Vyškov, 23.11.2023

Začátkem letošního roku jsme v období vegetačního klidu přistoupili ke kácení stromů v areálu nemocnice. Důvodem bylo plánované budování urgentního příjmu a přilehlých parkovacích ploch včetně transformace stávající zpevněné plochy na heliport. S tím souviselo zřízení bezpečných koridorů pro vzlet a přistání vrtulníků zdravotnické záchranné služby.

Městský úřad Vyškov, Odbor životního prostředí, který Rozhodnutí ke kácení vydal, rovněž stanovil termín pro realizaci náhradní výsadby, a to do 31.10.2024

„Vzhledem k tomu, že nám na životním prostředí záleží a důležitý je pro nás i estetický vjem, které rostliny do areálu nemocnice přináší, usilovali jsme o to, abychom vykácené prostory osadili co nejdříve. Jsem rád, že se nám to podařilo již o rok dříve a v uvedených místech je realizována nová parková výsadba“, říká ředitel nemocnice Vyškov, JUDr. Zdeněk Horák, MBA.

Jde celkem o 1 805 ks rostlin. Z nich je 1 782 keřů a 23 trvalek. Celková cena za realizaci výsadby je 270 tis. Kč.

Ředitel nemocnice však ještě doplňuje:“ Bohužel už máme zkušenost, že za posledních 14 dní nám několik rostlin „zmizelo“. Je to pro mne dost nepochopitelné a člověku zůstává rozum stát. Proto se chystáme prostor monitorovat“.