Aktuální opatření COVID-19

Aktuální opatření k situaci COVID-19

Dle usnesení vlády ČR se ruší povinnost používat ochranu dýchacích cest na základě protiepidemických opatření v době pandemie Covid – 19. Povinnost nošení ochrany dýchacích cest ve formě chirurgické obličejové masky / ústenka / zůstává z důvodu ochrany pacientů, na základě rozhodnutí vedení nemocnice , při péči o pacienty na oddělení  ARO, JIP. Zároveň je tato povinnost vyžadována u návštěvníků těchto oddělení. Pokud návštěva nebude mít ochranu dýchacích cest, bude mu poskytnuta zaměstnancem oddělení. U ostatních oddělení se použití ochrany dýchacích cest řídí pravidly stanovenými v provozním řádu oddělení např. OS.