Obnovení stravování cizích strávníků

Dnem 3. 12. 2020 bude obnoveno stravování cizích strávníků v Ústavní jídelně Nemocnice Vyškov p.o.  v době od 11:00 do 11:45 hodin. Prosíme o striktní dodržování vyhrazené doby pro stravování a platných hygienických nařízení.

Nová služba pro pacienty v Lékárně

Lékárna spouští nový rezervační systém e-receptu prostřednictvím stránek pharmapoint.cz

Pacienti si můžou své léky na základě předepsaných receptů objednat a rezervovat pohodlně z domova. Lékárna vše připraví a informuje pacienty o termínu vyzvednutí.

Napoleonští vojáci darovali krev nemocnici

Současná epidemiologická situace nedovoluje uspořádat tradiční oslavu Bitvy tří císařů u Slavkova, tak jak bylo po dlouhá léta zvykem. Napoleonští vojáci, kteří bydlí v okolí Vyškova, tento rok neprolijí svou krev na bojišti, a tak se rozhodli darovat ji transfuznímu oddělení Nemocnice Vyškov, p. o.
Dostavili se v dobových francouzských a rakouských uniformách těchto jednotek:

Francouzská armáda: Námořní garda, 57. EME, 18. EME

Rakouská armáda: 1. Pěší moravský granátnický regiment KAISER

Někteří z nich darovali krev poprvé, i přesto svou první „bitvu“ na lehátku transfuzního oddělení vyhráli.

Všem patří naše poděkování.

Vedení nemocnice

6 kusů nemocničních lůžek pro intenzivní péči

Z důvodu rozšíření kapacity lůžek, v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19, nám Správa státních hmotných rezerv  zapůjčila 6 kusů nemocničních lůžek pro intenzivní péči.

Přepravu zajistil Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje.