Novinky

Nová ordinace dětského lékaře při Nemocnici Vyškov registruje nové pojištěnce!

Nová ordinace praktického lékaře pro děti a dorost (PLDD) je jako součást nemocnice přímo v jejím areálu.

Přijímáme nové pojištěnce – děti všech věkových kategorií
Smlouvy máme se všemi zdravotními pojišťovnami
Můžete své děti registrovat hned
Poskytujeme komplexní preventivní i léčebnou péči pod jednou střechou nemocnice
Setkáte se s moderním a příjemným prostředím
Ordinace je snadno dostupná včetně parkování

Vytváříme bezpečné a přívětivé místo pro zdravý růst vašich dětí.
Profesionální a lidský přístup je u nás samozřejmostí.

📍 Najdete nás v prostorách Nemocnice Vyškov – Purkyňova 235/36; 682 01 Vyškov, budova C 1, suterén, hlavní vchod ze zadní části budovy z ulice Gorkého
📞 Pro registraci a objednání volejte: +420 517 315 860
📧 Ordinační doba na: https://www.nemvy.cz/ambulance-pldd

Galerie lékařských osobností - primář Plicního oddělení MUDr. Milan Judásek

V celostátním projektu VIZITA Deníku se v Galerii lékařských osobností představil primář našeho Plicního oddělení MUDr. Milan Judásek.

V rozhovoru se dozvíte zajímavosti o jeho profesní cestě od studentských let po výběr specializace. Nepomine náročné "covidové období", které ovlivnilo také rodinný život. Věnuje se spolupráci s pacienty a jejich křehkosti, aktuální situaci i budoucnosti pneumologie. Protože k jeho koníčkům patří historie, dotkne se i zajímavostí, které souvisí s první nemocnicí ve Vyškově. Prozradí také, co mu dělá radost a jak odpočívá. 

Rozhovor zde: 

https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/milan-judasek-primar-plicni-vyskov-vizita-deniku-galerie-lekarskych-osobnosti.html

Díky vám bijí srdce dál. Vyškovská nemocnice děkuje dárcům krve

U příležitosti Světového dne dárců krve, který připadá každý rok na 14. června, děkuje Nemocnice Vyškov všem dobrovolným dárcům za jejich nezištnou pomoc. V letošním roce již bylo na Hematologicko-transfuzním oddělení provedeno 1430 odběrů, což představuje stovky zachráněných životů.

„Dárci krve jsou tichými hrdiny každodenního života. Bez nich bychom nemohli poskytovat péči pacientům, kteří krev akutně potřebují – ať už po úrazech, při operacích nebo v rámci léčby závažných onemocnění,“ říká primářka Hematologicko-transfuzního oddělení MUDr. Růžena Závodná.

Nemocnice Vyškov si velmi váží všech dárců – zejména těch, kteří nám dlouhodobě zachovávají přízeň a vracejí se. Akci podpoří i příslušníci Policie ČR z Vyškova, kteří jsou tichými hrdiny a přispívají pravidelně dobré věci. Ke světovému dni obdrží každý dárce malý dárek jako poděkování za jejich odvahu a ochotu pomáhat. 

„Dárcovství krve je jedním z nejčistších příkladů solidarity a lidskosti. Děkujeme všem, kdo neváhají pomoci neznámému člověku. Každý ml krve může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí,“ dodává ředitel nemocnice JUDr. Zdeněk Horák, MBA.

Rehabilitace Nemocnice Vyškov pokračuje v modernizaci. Nové vodoléčebné vany a elektrická lehátka zvyšují komfort pacientů

Centrum léčebné rehabilitace (CLR) Nemocnice Vyškov pokračuje v další modernizaci svého vybavení. Po rozsáhlé rekonstrukci v roce 2023, která přinesla nové prostory i moderní přístroje, přichází další krok ke zvýšení kvality péče: instalace tří nových vodoléčebných van v celková ceně 839 664 Kč, které nemocnice pořídila z vlastních zdrojů.

„Vířivé koupele jsou velmi oblíbené a účinné. Jemná masáž teplou vířící vodou zlepšuje prokrvení, uvolňuje svaly a klouby, zmírňuje bolest a otok a přispívá ke zlepšení pohyblivosti. Instalace nových van je důležitou součástí obnovy tohoto segmentu léčby a slouží jak ambulantním, tak pacientům z lůžkových oddělení,“ vysvětluje primářka CLR MUDr. Milena Neckařová.

Nově pořízené vany:

  • Aquadelicia mini I L – celotělová vířivá vana pro masáž zad a velkých kloubů
  • Aquadelicia mini III L – celotělová vana kombinující vířivou a jemnou perličkovou koupel s relaxačními účinky
  • Aquamanus – vana pro vířivou koupel horních končetin, vhodná zejména při léčbě po úrazech rukou, předloktí a loktů

Součástí jarní modernizace je také obměna elektrických rehabilitačních lehátek, která přinesou vyšší komfort jak pacientům, tak i personálu. Ta umožňují snadnější manipulaci, nastavitelné polohy a celkově přispívají k bezpečnějším a pohodlnějším rehabilitačním výkonům.

„Rehabilitace není jen o cvičení, ale o komplexním přístupu k pacientovi. Neustále usilujeme o to, aby naše centrum drželo krok s moderní medicínou. Investice do vybavení se vrací v podobě spokojenějších pacientů a efektivnější léčby,“ dodává ředitel nemocnice JUDr. Zdeněk Horák, MBA.

Nemocnice Vyškov se představila na Dni sociálních služeb 2025

V úterý 10. června 2025 se Nemocnice Vyškov aktivně zapojila do tradičního Dne sociálních služeb, který se uskutečnil na náměstí ve Vyškově. Cílem této události bylo zvýšit informovanost a přiblížit široké veřejnosti rozsah a kvalitu poskytovaných sociálních a zdravotních služeb v regionu.

Na místě byli přítomni odborní zástupci Nemocnice Vyškov, kteří představili činnost našeho Centra následné péče, které disponuje kapacitou 90 lůžek. Návštěvníci a zájemci se dozvěděli konkrétní informace o dostupnosti péče, o možnostech přijetí na oddělení, o specializovaných službách, které centrum poskytuje, a také o významu následné péče v procesu uzdravování a návratu do běžného života, kde i zapojení rodiny má své nezastupitelné místo.

MUDr. Andrea Babjaková, primářka Centra následné péče, k účasti říká:
Naším cílem je nejen léčit, ale i pomáhat lidem znovu se postavit na nohy. Tyto otázky vyvstanou vždy až v těžkých životních chvílích. Chceme ukázat, že následná péče může být kvalitní, dostupná a hlavně lidská. Jsme tu pro pacienty i jejich rodiny.“

„Chceme veřejnosti ukázat, že následná péče není jen o doléčení, ale především o individuálním přístupu, důstojnosti a kvalitě života pacientů. Odborně poskytovaná následná péče přispívá k důstojnému a bezpečnému životu v každém věku“ říká ředitel nemocnice JUDr. Zdeněk Horák, MBA.

Odborná konference Nemocnice Vyškov „ne(Bezpečí)“ otevřela důležité otázky bezpečnosti nejen ve zdravotnictví

V pořadí 3. odborná konference s názvem (ne) Bezpečí proběhla v Drnovicích za velkého zájmu odborné i laické veřejnosti. Zahájila ji náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Nemocnice Vyškov Mgr. Jitka Moravová, MBA která vnímá bezpečnost nemocničního prostředí jako klíčovou. U předsednického stolu se vystřídali ředitel nemocnice JUDr. Zdeněk Horák, MBA, ředitelka regionální pobočky VZP pro Jihomoravský kraj a kraj Vysočina Mgr. Petra Pevná, MBA, LLM a vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví města Vyškova Mgr. Dagmar Vlková.  Všichni se shodli na tom, že cítit se bezpečně je jednou ze základních potřeb lidského života, a proto je nutné o tomto tématu, zejména v současné "neklidné" době, otevřeně hovořit. Akce se konala pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Jana Grolicha. 

Kulturní úvod obstaralo vystoupení žákyň Základní umělecké školy Vyškov, slečen Denisy Růžičkové a Elišky Holzerové, pod vedením klavíristy a zástupce ředitele ZUŠ Mgr. Dalimila Ševčíka, které navodilo slavnostní atmosféru písněmi z repertoáru Webbera, Schönberga, Dylana, Suchého a Šlitra.

Hlavní témata a řečníci

Bezpečnost na sociálních sítích – Téma otevřel PhDr. Jaroslav Skalička, klinický psycholog Nemocnice Vyškov. Ve své přednášce upozornil na rizika digitálního prostoru, a to nejen pro děti a mládež, ale také pro dospělé, kde každý “klik” na sociálních sítích je ”téměř navždy” zaznamenán. Zdůraznil důležitost prevence a digitální gramotnosti pro bezpečný pohyb v tomto prostředí.

​Bezpečí, Reflexe, Intervize, Supervize – Přednáška se zaměřila na vysvětlení odborných termínů,  praktické využití v každodenní praxi a mj. na důležitost péče o psychické zdraví zdravotníků. Ukázala, jak pravidelná supervize a otevřená reflexe zvyšují odolnost týmu, podporují kvalitu péče a minimalizují výskyt syndromu vyhoření. Témat se ujali Mgr. Eva Slezáková, staniční sestra novorozeneckého oddělení Nemocnice Vyškov Bc. Zuzana Kučerová a Mgr. Ladislav Otava, PhD., kteří danou problematiku řeší v rámci projektu NCO NZO. 

Drogová problematika - Nové trendy se závislostním chováním u dětí a mladých lidí – Mgr. Jan Veselý, PhD. se věnoval aktuálním trendům v oblasti drogové problematiky. Jeho výstup upozornil na znepokojivý nárůst užívání návykových látek mezi mladistvými a potřebu mezioborové spolupráce, především mezi školami, rodinami a zdravotnickými zařízeními. Upozornil ale také na stoupající trend "nedrogové" závislosti, které vyvolávají silné emocionální nebo psychologické potřeby s negativními důsledky (sociální média, sex, hazard, nakupování, jídlo, online hry, práce, fyzická aktivita..).

Sebeobrana v praxi zdravotnického zařízení – Policista Bc. Jan Kolman, který je mj. školitelem, prakticky představil základní pravidla sebeobrany ve zdravotnickém zařízení. Jeho dynamická prezentace zaujala nejen zdravotníky, ale i pracovníky z jiných oblastí, kteří se s agresivitou pacientů nebo jejich blízkých setkávají.

Bezpečnost v otevřeném prostoru – Generál v záloze a známý bezpečnostní analytik Gen. Ing. Andor Šándor, jehož znalosti a zkušenosti využívá řada významných společností (nejen ze zdravotnického prostředí), ve svém příspěvku rozebral, jak se mění přístup k ochraně otevřených prostor, jaké jsou nové hrozby, na co všechno je nutné brát zřetel a jak se na ně efektivně připravit. 

​Ochrana měkkých cílů - Co dělat "když" – Závěrečný blok patřil Ing. Patriku Kapiasovi a Mgr. Danielu Naivertovi  z FN Ostrava. Jejich komentovaná edukativní videa reflektovala řadu nebezpečných událostí, se kterými se v nemocnici potkávají, a to včetně zásahu proti střelci v ostravské nemocnici v roce 2019.  Sdílená zkušenost měla silný emocionální dopad a přinesla konkrétní doporučení pro krizové situace.

Poděkování

Náměstkyně Moravová v závěru vyjádřila poděkování všem účastníkům, hostům, organizátorům a sponzorům akce. Všechny přednášky byly podnětné, srozumitelné a praktické, což auditorium často odměnilo potleskem i smíchem. A na úplný konec konference náměstkyně citovala slova modlitby Thomase Mora, kterou měl v oblibě i zesnulý papež František a důstojně a s humorem tak konferenci uzavřela.

Odborná konference ne(Bezpečí) potvrdila, že otázky bezpečnosti – psychické, fyzické i digitální – jsou ve zdravotnictví více než aktuální. Přesah jednotlivých témat do každodenní praxe ukazuje, že bezpečí není samozřejmost, ale výsledek neustálé práce, vzdělávání a spolupráce napříč profesemi.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti