Návštěva hejtmana v OČKOVACÍM CENTRU

Hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich navštívil ve středu 12. května 2021 OČKOVACÍ CENTRUM ve Vyškově. Poděkoval personálu za jejich obětavou práci a předal jim drobné dárky

ODBĚROVÉ MÍSTO PCR - samoplátci

Od 10. 5. 2021 provádí Nemocnice Vyškov vyšetření PCR pro samoplátce. Zájemci o vyšetření se mohou objednat (bez registrace a přihlášení) pomocí formuláře, který se zobrazí po výběru dne a času - viz. odkaz níže.  Při objednávce dalších členů rodiny je nutné pro každého člena vyplnit formulář samostatně.
     Vyšetření bude probíhat ve všední dny v době od 8:00 do 10:00 hod. a od 12:00 do 12:30 hod. (polední hodiny pouze pondělí - čtvrtek) v prostorách ORL oddělení, budova C, 2.patro (budova, kde se nachází CNP  a GYN-POR). Konečná cena vyšetření, vč. vystavení certifikátu, je 1 300,- Kč u standardního vyšetření s dodáním výsledku do 24 hod., nebo 2 000,- Kč u expres vyšetření s dodáním výsledku do 4 hod.

Certifikát je v česko-anglicko-ruské verzi

Zájemce o vyšetření  si vybere termín  v rezervačním systému. V den odběru zaplatí příslušnou částku na pokladně ve vestibulu hlavní budovy. S dokladem o úhradě se dostaví na odběrové místo (ORL odd.), kde mu bude proveden stěr. Odebraný vzorek odevzdá na Oddělení klinické mikrobiologie v suterénu pravého křídla hlavní budovy. Výsledek vyšetření, včetně certifikátu si může zájemce vyzvednout osobně na Oddělení klinické mikrobiologie nebo mu bude zaslán na jím uvedenou mailovou adresu.

Rezervační systémhttps://tinyurl.com/Nemvy-Samoplatci

Napsali o nás: Do sportovní haly přišlo v pondělí na očkování 350 lidí

Vyškov, 26. dubna 2021 – Oproti jiným městům na jihu Moravy zájemci o vakcínu dosud přicházeli do prostor vyškovské nemocnice, která očkovací centrum dlouho držela ve svém areálu. S příslibem vyššího počtu dávek se klíčová fáze očkování v pondělí 26. dubna po domluvě vedení nemocnice se zřizovatelem, Jihomoravským krajem, přesunula do nedaleké sportovní haly při Základní škole Purkyňova.

O očkované se postará pět lékařů, sedm administrativních pracovníků a čtyři zdravotní sestry, na místě je také lékárnice na přípravu očkovací látky. „Zřízení vyškovského centra proběhlo podle ideálního scénáře, ukazuje se, že jsme předtím řešili již šest takových center. Týmy ze strany kraje a zejména nemocnice vše zvládly bez potíží. Prostory jsou větší a přehlednější, šlo o dobrý krok,“ prohlásil na místě hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Rozhodující nyní bude množství vakcíny, zdravotníci budou podle ní každý týden upravovat počty lidí, kteří si pro léčiva přijdou, pracovníci bezpečnostní agentury zase regulovat počty stání na přilehlém parkovišti. Tento týden zdravotníci rozplánovali podání látky pro 350 lidí každý den. „Následně počítáme s naočkováním 600 vakcín denně. V případě potřeby jsme schopní kapacitu navýšit, a to prodloužením pracovní doby či očkováním o víkendu,“ potvrdil ředitel Nemocnice Vyškov Zdeněk Horák s tím, že se v pěti pracovních dnech zatím očkuje od 7.00 do 15.00 hodin.

Klienti, kteří mají provedenou registraci v Centrálním rezervačním systému, si ve sportovní hale mohou po obdržení druhého kódu rezervovat termín. Od poloviny minulého týdne se to nově týká i osob starších 60 let. „Věřím, že prostory jsou pro obyvatele regionu dostatečně komfortní. Vše je řádně označeno. Lidé mohou pěšky přijít z ulice Karla Čapka. Přijíždět budou z Purkyňovy ulice, na ní je vyhrazená část parkoviště pro návštěvníky centra. Zase se ale v lokalitě uvolnila parkovací stání blokovaná v původním místě očkování. V samotném areálu školy jsme vyhradili místa pro lidi se zdravotním postižením,“ doplnil vyškovský starosta Karel Jurka.

K přepravě na očkovací místo mohou lidé využít vyškovskou službu Senior taxi. Město navíc nadále počítá s dvěma pracovnicemi z odboru sociálních věcí a zdravotnictví, které starším ročníkům s registrací do systému pomáhají.

Více na webových stránkách města Vyškov: https://www.vyskov-mesto.cz/do-sportovni-haly-prislo-v-pondeli-na-ockovani-350-lidi/d-1135313