Oddělení energetiky a odpadového hospodářství

Cílem oddělení údržby je udržování majetku ve správě nemocnice v řádném a uživatelném stavu tak, aby se předešlo nákladným opravám, případně předčasnému vyřazování technického vybavení z provozu. Jedná se o provádění pravidelných periodických prohlídek a následně každodenní odstraňování poruch na technickém vybavení nemocnice. Vzhledem k již realizovaným rekonstrukcím převážné většiny objektu nemocnice, včetně moderního technologického vybavení, je práce na obsluze a údržbě technologického vybavení odborně náročnější. Bez pracovníků údržby by bylo též naprosto nemyslitelné realizování pomocných prací, jako je vyklízení jednotlivých oddělení v souvislosti s malováním, či stěhováním jednotlivých oddělení při různých rekonstrukcích a dostavbě budov nemocnice. V pracovní náplni pracovníků údržby je ve vegetační době celková údržba zeleně, v zimních měsících údržba komunikací. Činnost oddělení údržby je zajišťována odbornými profesemi: provozní elektrikář, vodoinstalatér, topenář, zámečník, stolař, čalouník, zedník, pracovník na úseku zahrady, traktorista.

Základní údržba je prováděna v pracovní dny v jednosměnném provozu. Mimo základní pracovní dobu jsou pro důležité profese stanoveny pohotovostní služby v místě bydliště konkrétních pracovníků.