Antigenní odběrové místo COVID-19

Nemocnice Vyškov, není provozovatelem rezervačního systému. Pokud služba momentálně nefunguje, zkuste registraci provést později.

Účel zřízení centra:

• preventivní testování antigenními testy k průkazu původce onemocnění COVID-19 - viru SARS-CoV-2.

Pro koho je centrum určeno:

• v termínu 4. – 15. 12. 2020 pro pedagogické pracovníky
  • od 16.12. pro veřejnost (dospělé a děti od 6 let), po prokázání zdravotním průkazem, nebo náhradním dokladem.

Jak často se mohou osoby nechat testovat:

• dle mimořádného opatření MRZČ se mohou osoby testovat nejvýše jedenkrát za 5 dní

Pro koho není centrum určeno:

• pro testování osob v nařízené karanténě

Testování se dále neprovádí:

• u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň u nich neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem
  • u osob, kterým byl v posledních 5 dnech proveden test metodou RT-PCR s negativním výsledkem

Telefonní číslo na Antigenní odběrové místo: 517315290

Kde nás najdete:

• Odběrové centrum se nachází na chirurgickém oddělení I.
  • Přístup pro zájemce o odběr je na toto centrum vchodem do nemocnice za zadní stranou budovy polikliniky na konci parkoviště - trasa na místo odběru je značena. Nelze vstupovat za účelem odběru žádným jiným vchodem do nemocnice či vchodem na polikliniku!
  • odkaz - MAPA

Provozní doba odběrového centra:

Provozní doba se může měnit podle situace. Doporučujeme pravidelně sledovat náš rezervační systém.

Pondělí      8:00   -  10:30    11:00  -  15:00
Úterý8:00  -  12:0012:30  -  15:00
Středa8:00  -  10:3011:00  -  15:00
Čtvrtek8:00  -  12:0012:30  -  15:00
Pátek8:00  -  14:00
Víkendy a svátkyzavřeno

Registrace

• Zájemci se musí předem registrovat v rezervačním systému na určitý den a čas. Bez registrace nebude odběr proveden!!!
  • Registrace je potvrzena SMS zprávou. Potvrzení registrace probíhá pouze    v pracovní dobu odběrového místa!

Co s sebou

• občanský průkaz (OP) nebo cestovní pas (CP)
  • U pedagogů je nutné předložení potvrzení zaměstnavatele, že je zájemce      o odběr zaměstnán jako pedagogický pracovník.
  • roušku nebo respirátor - povinné zakrytí nosu i úst po celou dobu pobytu v budově odběrového centra (kromě provedení odběru)!

Průběh vyšetření

• Zájemce (nezletilé dítě se zákonným zástupcem) se dostaví do odběrového centra ve stanovenou dobu a při vstupu si dezinfikuje ruce!
  • Nejprve proběhne identifikace zájemce dle OP nebo CP.
  • Poté je proveden odběr vzorku z nosohltanu (na výzvu zdravotníka si vyšetřovaná osoba roušku/respirátor krátce stáhne pod nos).
  • Následuje vyhodnocení testu. Vyšetřovaná osoba čeká na vyhrazeném místě na výsledek (10–30 min.)

Během čekání je nutné dodržovat všechna preventivní hygienická opatření – zejména bezpečné rozestupy a zakrytí nosu a úst!

Sdělení výsledku antigenního testu

• Výsledek testu bude vyšetřované osobě sdělen na místě po uplynutí intervalu nutného k vyhodnocení testu (10-30 min.).

Co následuje v případě, že byl Váš antigenní test POZITIVNÍ?

• Nemáte-li příznaky onemocnění COVID-19, zdravotník Vás vyzve k provedení dalšího odběru, tentokrát na test PCR, který díky své vyšší citlivosti potvrdí nebo vyvrátí pozitivní výsledek testu antigenního. Další informace o postupu na místě.
  • Máte-li příznaky onemocnění COVID-19, bude Vám na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví nařízena izolace.

Postupujte takto:

• Zůstaňte v domácí izolaci, bezodkladně telefonicky informujte vašeho praktického lékaře a postupujte podle jeho instrukcí.
  • Seznamte své známé, se kterými jste přišli do úzkého kontaktu v několika posledních dnech, s vaším výsledkem testování.
  • V případě dalších dotazů využijte Bezplatnou informační linku ke koronaviru - 1221, která je k dispozici v pracovních dnech od 8 do 19 hodin a o víkendech od 9 do 16.30 hodin.
  • Dodržujte pravidla zamezující dalšímu šíření onemocnění - Rady a doporučení pro domácí karanténu/izolaci: http://www.szu.cz/tema/prevence/rady-a-doporuceni-pro-domaci-karantenu-izolaci.

• Další internetové stránky s informacemi o onemocnění COVID-19