Dobrovolní dárci krve zachraňují ohrožené životy

Zapojili jsme se do osvětové kampaně ke Světovému dni dárců krve, který připadá vždy na 14. června a pozvali k nám členy IZS Jihomoravského kraje vyškovského regionu – policisty, hasiče a záchranáře.

Hlavním iniciátorem kampaně byla FN Brno a současně Krizové centrum pro Jihomoravský kraj a kraj Vysočina jejichž snahou je zvyšování povědomí o bezpříspěvkovém dárcovství krve.

Na Hematologicko-transfúzním oddělení vyškovské nemocnice si nechalo v tento den odebrat krev 7 policistů a z nich 2 patřili k prvodárcům. Získat někoho nového je velmi cenné a vážíme si každého, kdo se pro dárcovství rozhodne. Dále přišli 2 hasiči, 3 zdravotníci a 10 dalších dobrovolníků jiných profesí. Pro tento den jsme současně oslovili dárce s krevní skupinou 0 Rh negativní, kterou jsme potřebovali doplnit pro naše pacienty.

Všem děkujeme za nezištný projev lidskosti a občanské sounáležitosti.

Standardním odběrovým dnem je u nás středa a zde přichází vždy kolem 100 dobrovolných dárců.  Díky nim máme aktuálně zastoupeny všechny potřebné krevní skupiny.

ANCHOR_TOP_TITLE