Budoucí praktické sestry získaly už ve třeťáku výuční list! 🎓
Zatímco většina středoškoláků už v uplynulých dnech užívala výlety a pohodu bez učení, studenti 3. ročníku oboru Praktická sestra vyškovské zdravky tvrdě pracovali až do konce posledního týdne před začátkem prázdnin.
"Zapojili se totiž do unikátního celorepublikového pilotního projektu. Díky němu mohou žáci získat kromě budoucí maturity už ve třetím ročníku také plnohodnotný výuční list v oboru Ošetřovatel", vysvětlila Mgr. Zuzana Jirešová, vedoucí zdravotnické výuky, která jedním dechem děkuje vedení nemocnice a všem zdravotníkům i nezdravotníkům, kteří byli s ochotou, vstřícností a trpělivostí u toho.
Zkouška to nebyla vůbec lehká a skládala se ze tří náročných částí:
1️⃣ Písemný teoretický test ze somatologie, ošetřovatelství a všeobecných zdravotnických vědomostí 📝
2️⃣ Několikahodinová praktická zkouška v Nemocnici Vyškov přímo u lůžka pacienta na odděleních interny a chirurgie 🏥
3️⃣ Ústní zkouška z ošetřovatelství a sociální práce 🗣️
Výsledek? Naprosto fantastický! Všichni studenti uspěli s výbornými výsledky a většina z nich navíc s vyznamenáním! 🌟
A jak uvedla Mgr. Šárka Trávníčková, třídní učitelka třeťáků: "Byl to krok do neznáma, ale jejich nasazení bylo neuvěřitelné. Ukázali obrovskou profesionalitu, pilnost, vytrvalost, výborné znalosti a hlavně správné SRDCE pro budoucí povolání. Jsem na všechny pyšná!". 🧑⚕️❤️
Moc všem gratulujeme!
#szsvyskov #vyskov #praktickasestra #osetrovatel #hrdaskola #zdravotnici #budoucnost