Upravit stránku

Poděkování pacientů

ŘÍJEN

DĚTSKÉ ODD.

Vážená náměstkyně ošetřovatelské péče Mgr. Moravová a vrchní sestro Indrová,

V září letošního roku jsem byla se svou šestitýdenní dcerou hospitalizována na dětském oddělení I. Chtěla bych touto cestou poděkovat všem sestřičkám tohoto oddělení za péči a profesionální přístup nejen k pacientům ale i k jejich maminkám či jinému doprovodu. Sama z vlastní zkušenosti vím jak je tato práce náročná a sestry zaměstnané na vašem oddělení ji zvládají naprosto skvěle. Věřím, že jednání s přecitlivělými a ustrašenými matkami není jednoduché, a proto před nimi smekám.
 Mé velké díky pak patří sestřičce Dagmar Hlaváčkové, které jsem téměř hystericky proplakala celou službu a ona jako profesionál každým coulem dokázala uklidnit nejen mé dítě ale i mně . Udělila mi spoustu cenných rad, pomohla mi s každou mou prosbou a projevila tím opravdový zájem o pacienty. I díky ní jsem se naučila spoustu věcí zvládat s nadhledem. Takto si představuji dětskou sestru!  Pokud by se všechny sestry i v jiných zdravotnických zařízeních chovaly takto, stala by se hospitalizace příjemnější.
Chtěla bych také poděkovat sestřičce Martě Chvostov,é která nás sice neměla přímo na starosti, ale když jsem se na ni obrátila s prosbou o pomoc či radu, vždy s úsměvem a ochotou vyhověla.

 JEŠTĚ JEDNOU VELIKÉ DÍKY!!

 S pozdravem J. P.                   1.10.19

ODN

Vážený pane řediteli,

touto cestou chceme pochválit sestřičky, lékaře  všechen personál z oddělení ODN „B“ za vstřícnost, ochotu a povzbuzení a empatii, kterou každý den projevují našemu tatínkovi panu K. po dobu jeho pobytu na tomto oddělení.

Dcera a synové s tatínkem

1.10.2019

CHIRURGIE

Dobrý den, chtěla bych poděkovat celému oddělení Chirurgie I za skvělou pooperační péči, příjemným a laskavým sestrám, panu MUDr. M. Bukvaldovi za provedení operace a profesionální přístup. Dále bych také chtěla poděkovat panu MUDr. Bočkovi a sestrám z polikliniky za vstřícnost. Děkuji.

A.CH.      8.10.2019

Vážený pane řediteli, 

Dnes ráno/14.10.2019/  byla do nemocnice přivezena moje matka L.K. s akutním cévním uzávěrem horní kočetiny.
S matkou jsem absolvovala celý proces a musím  poděkovat všem pracovníkům. Zejména sloužícím sestrám na chirurgické ambulanci,interní ambulanci a v neposlední řadě i paní doktorce z chirurgie/jméno jsem zapomněla/,která hned zajistila všechna potřebná vyšetření. Veliký dík patří Mudr Bukvaldovi a celému operačnímu týmu.
Skláním se před sestrami z lůžkového oddělení za bleskovou přípravu k operaci.
Prosím o předání  poděkování  VŠEM. 
Velice si cením práce celého chirurgického oddělení, které  jsem opakovaně měla možnost poznat / péče o vnuka -zlomenina horní  končetiny, otec zlomeniny obou krčků kosti stehenní ...ještě jednou moc děkuji .

S pozdravem A.K.                                                                  14.10.19

 

GASTROENTEROLOGIE

Dobrý den paní doktorko,

tento týden jsem byl u vás na kontrole po zánětu slinivky (po 2 letech). Chtěl bych vám touto cestou pochválit, jak je vaše ordinace zorganizována. To co jsem u vás tento týden zažil není ve vyškovské nemocnici standardní.

  • - Byl jsem objednán na odběr krve v čase 7:00 - 8:30. Dorazil jsem v 7:01, vyzvednul jsem si číslo 9 a na řadu jsem přišel v 7:12 - úžasné.
  • - Odběr krve byl proveden efektivně (dostal jsem pochvalu, že mám připravenou poslední zprávu a kartu pojištěnce).
  • - Poté mne sestry objednali na 10:30, ale uvědomili si, že by jim potom zbylo méně času na další pacienty, proto mne požádali, abych přišel již v 10:15 - prostě sehraný inteligentní team.
  • - Dorazil jsem 10:14 a po 10 vteřinách jsem byl již vyzván do ordinace - neuvěřitelné načasování.
  • - Po prohlídce u vás (rovněž efektivní práce) jsem šel s mou zdravotní kartou zpět k sestrám, kde jsem čekal na orazítkování zprávy. Jedna ze sester mne požádala, abych si stoupnul na tohle místo, že tady budu nejméně zavazet - oni ten frmol v jejich kanceláři mají zorganizován do nejmenšího detailu.
  • - V tom samém okamžiku volal nějaký pacient, který si žádal vás - sestra jej přepojila, proto že zrovna máte minutu mezi dvěma pacienty - tomu říkám synchronizace.
  • - Další pacientka byla současně vyzvána do ordinace, protože já jsem ji již opustil, nicméně, protože vám tam přepojili hovor, další pacientka čekala v kanceláři sester, kde já čekal na to razítko na zprávu. Jedna sestra mi ji razítkovala a druhá již předávala zdravotní kartu další pacientce - to je prostě nádherně zorganizované pracoviště.

Mám na vás jednu prosbu. Nemohla by jste takto zorganizovanou ordinaci prezentovat ostatním oddělením nemocnice? Hodně lidem v našem regionu by se ulevilo a začali by mít nemocnici rádi.

S pozdravem, P.L.                  21.10.19

PS: nejdříve jsem si myslel, že 2 sestry na jednu doktorku je jakýsi neefektivní nadstandard, ale po osobní zkušenosti musím říci, že je to dobře obsazené pracoviště - výsledná efektivita je neuvěřitelná

ZÁŘÍ 2019

ODN

Pane řediteli Vyškovské nemocnice, vážený pane Horáku,

Chtěla bych se nejen s Vámi, podělit o nevšední zážitky z ústavu, který řídíte. Myslím, že mám s čím porovnávat.  Mé zcela ojedinělé poznání je z konkrétního oddělení Vyškovské nemocnice, a to z oddělení dlouhodobě nemocných, které zde vede primářka MUDr.Andrea Babjaková.  Jelikož jsem měla možnost se pohybovat v běžném provozu mnoha různých státních i soukromých zařízeních v městě Brně, tak si tohle dovoluji napsat.  Nikde, ale opravdu nikde, kde jsem byla, jsem nezaznamenala tolik nehrané laskavosti a obětavé péče k starým lidem, jako zde. Když jsem se pak dověděla, v jakém počtu pracuje personál a pro kolik pacientů, nezmohla jsem se na nic jiného, než na údiv.  Zřejmě každý z nás bude jednou stár a možná bude potřebovat i nějakou péči. Mohu s určitostí říci, že tohle Vaše oddělení předčí přístupem a péčí personálu mnohá i soukromá zařízení. Troufám si říci, že by to, co píši, jistě potvrdili i samotní pacienti a jejich příbuzní.  Dle mého názoru, se vše odvíjí od samotné vedoucí tohoto oddělení, která svůj pracovní a osobní lidský přístup, přenesla i na své podřízené. Píši tohle mé vskutku unikátní poznání nejen Vám, ale dávám i na vědomí řediteli JMK, jakož i Ministerstvu zdravotnictví a Ministerstvu sociál.věcí.  Můj názor je ten, že právě zařízení, která prokazují takové výsledky a chování, i přes stálý nedostatek personálu, se mají podporovat finančně. Zaměstnanci by měli být pod vedením primáře, jako je p.Babjaková, ohodnoceni vysoko nad průměr a samotné oddělení i celá nemocnice a její vedení mít zvláštní podporu a ocenění.  Asi nebude náhodou, že ve stejné budově, jen o nějaké patro níž, jsme před pár lety, na jiném oddělení, pod vedením jiného primáře - MUDr.Josefa Eima, zažili podobný přístup.Zrovna v době, kdy Vám píši, se v médiích probírá kauza domů seniorů a chování personálu k lidem, kteří zde žijí. O to víc je důležité, aby se vědělo i o opačném přístupu, v jiných zařízeních. O tom dobrém. A aby se právě i proto, vyzdvihly k příkladu a následování. V médiích i že stran nadřízených orgánů.
Děkuji za pozornost a přeji nám všem více takových pracovišť, která dělají hlavně  lidé - svou autoritou, precizností, slušností a noblesou, jako p.Babiaková, p.Eim a jim podobní.

Za rodinu Kovářovu a Vrtílkovu

s pozdravem

Jana Vrtílková 

21.11.2018

GYN – POR

Vážená paní Moravová,
v pátek 22. listopadu jsem podstoupila zákrok s krátkodobou anestézií v centru jednodenní gynekologie Nemocnice Vyškov. Ráda bych vaším prostřednictvím poděkovala ošetřující lékařce MUDr. Lucii Hlouškové za excelentní přístup k pacientovi. Velmi profesionální a empatická péče mi byla poskytnuta i sestrou na příjmu a veškerým personálem, s nímž jsem se během pobytu setkala.  Obdivovala jsem i promyšlenou organizaci - koordinaci přípravy a realizace zákroků, včetně komunikace s pacienty na pokojích. 
Mám radost, že mohu služby regionální nemocnice chválit. 

S úctou a poděkováním

RNDr. D. Z.

RHB, Neurologie

Rádi bychom poděkovali touto cestou lékařům a sestřičkám rehabilitačního a neurologického oddělení vyškovské nemocnice za vzornou dlouholetou péči a vstřícný přístup při léčbě a rehabilitaci pana S.V.

Děkuje manželka s rodinou.

21.11.2019

ČERVENEC 2019

ODN A 

Chtěl bych touto cestou poděkovat celému kolektivu za příkladnou  péči a jednání. Je to už můj několikátý pobyt zde. Dal jsem se zde do pořádku po zdravotní i psychické stránce, za což vám ještě jednou upřímně děkuji.

7.7.2019       J.P.                      

DĚTSKÉ ODD.

Dobrý den,

ráda bych zpětně touto cestou chtěla moc poděkovat personálu Dětského odd. nemocnice ve Vyškově, odd. mladších dětí (DO I), kde jsme byly s mojí dcerou Julií Horváthovou hospitalizovány letos ve dnech 15 - 19. dubna.

Děkuji za profesionální, ochotný, milý přístup a za podporu paní doktorky MUDr. Laury Adamcové, dále také MUDr. Evě Vašíčkové a především paní sestřičce, která nás mimo jiné přijímala.

Děkujeme! :-)

S přáním všeho dobrého N. P.

16.7.2019

CHIRURGIE

Vážená paní doktorko Marcaníková,

chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za Vaši práci, za Vás přístup k pacientům a Vaši profesionalitu. Před 3 týdny jsem mela úraz a ocitla jsem se u Vás na pohotovosti. Měla jsem tržné rány a odřeniny na obličeji. Moc dekuji, že jste mě šila právě Vy, za Váš klid a útěchu a za to, že jste si se mnou opravdu vyhrála.

Moc děkuji a přeji Vám jen to nejlepší.

29.7.2019        B. V.                

 

 

ČERVEN 2019

GYN - POR

Dobrý den.

Jmenuji se Lucie Š., a včera to byli dva měsíce, kdy jsem u vás na porodním sále, porodila druhou dceru Martinku. Chtěla bych touto cestou, poděkovat vše , kteří se o nás starali. Porodila jsem o Velikonocích na Velký pátek v 15:24. Po celou dobu, jak na porodních sálech či na oddělení na lůžku, jste se o nás všichni úžasně starali. Všechny sestřičky, asistentky a doktorky, byly úžasné. Pomohli nám, v prvních dnech, kdy jsme měli poprvé v náručí, náš malý poklad. Vaše práce není jednoduchá, je to obrovská zodpovědnost a pravda, s některými maminkami, to nemáte jednoduché...

Každopádně, za mě a za mého manžela, vám moc děkujeme, díky vám, vzpomínáme na den porodu naší Martinky jen a jen s úsměvem.

Krásný den.

Lucie Š.

Dražovice                                       20.6.2019

 

KVĚTEN 2019

CHIRURGIE

Chtěl bych touto cestou poděkovat MUDr. Bočkovi a zdravotním sestrám za lidský přístup k pacientovi dne 9.5.19 a následně na kontrole 14.5.19 a ošetření levého kolena. Prosím vyřiďte jim poděkování.

Děkuji a s pozdravem       V.                               15.5. 2019

GYN - POR

Dobrý den,

rádi bychom vyjádřili poděkování lékařskému a ošetřovatelskému týmu na Gynekologicko-porodnickém a novorozeneckém oddělení Vaší nemocnice. Ráda bych ale zdůraznila poděkování paní Marice Václavíkové, porodní asistentce pracující na porodním sále vyškovské nemocnice a panu doktorovi Branislavovi Babjakovi, zástupci primáře Gynekologicko-porodnického oddělení.

Osud nám připravil několik těžkých zkoušek v podobě manželovy onkologické nemoci. Když jsme po mnohých peripetiích čekali naše vytoužené dítě, moc jsme se radovali. Porod našeho syna byl završením našeho toužebného očekávání, ale logicky byl provázen velkými obavami a strachem. Ty ale postupně odcházely. Empatický, milý, ale přesto velice profesionální přístup paní Mariky i pana doktora Babjaka mi moc pomáhal. I přes to, že jsem nebyla zdaleka jediná rodička, která byla v tu chvíli na porodním sále, paní Marika byla po celou dobu úžasná. Takový klid a jistota zkušené porodní asistentky v kombinaci s jejím srdečním projevem mi navždy zanechá krásný zážitek z porodu našeho prvního dítěte.

Děkujeme!

S pozdravem Jiří, Lenka a Jiříček Š.                               22.5.2019

INTERNA

Vážení,

ráda bych vám řekla pár slov k pobytu u vás v Nemocnici Vyškov. Byla jsem u vás hospitalizovaná poprvé. Věřte mi, že se svojí diagnózou jsem s českým zdravotnictvím často v kontaktu, zejména v Brně. A právě proto bych chtěla poděkovat za péči na JIP interny tady ve Vyškově. S tak skvělým přístupem jsem se ještě nesetkala. Celý tým je vysoce profesionální. Jde vidět jejich zájem o pacienta. Neztrácejí lidský přístup i v těch nejdramatičtějších situacích. Je to obdivuhodné! Moc vám všem. Kteří jste se o mě starali po celou dobu léčby, děkuji. Já i celá moje rodina jsme šťastni, že jste mě vrátili do života.

S úctou Ing. G. H.                          31.5.19

DUBEN 2019

PLICNÍ ODD.

Dobrý den,

velmi rád bych poděkoval všem zaměstnancům plicního oddělení, kde jsem byl 14 dní hospitalizován se zápalem plic. Vážím si práce pomocného personálu (uklízeček), jejich práce byla vidět na první pohled, vše bylo čisté a uklizené. Nejvíce bych chtěl poděkovat zdravotním sestrám, za jejich vlídný a lidský přístup k nám pacientům. Také oceňuji práci a profesionální přístup všech lékařů, kteří mě vždy ochotně informovali o mém zdravotním stavu a léčbě. A pomohli mi velmi rychle se uzdravit a vrátit do normálního života.
Nemohu zapomenout ani na stravovací provoz, neboť jídlo bylo vždy vynikající. Sice v prvních dnech, kdy jsem nebyl schopen nic jíst, jsem si pokrmů moc neužil. Zato na konci pobytu jsme se všichni pacienti těšili, až bude oběd.
Přeji Vám co nejvíce vyléčených a spokojených pacientů, mezi které teď také patřím,

na Vyškovskou nemocnici budu v dobrém vzpomínat.

Děkuji

Ing. Petr Pokorný, učitel ZŠ             15.4.2019

DĚTSKÉ ODD.

Vážený pane primáři,

Chci touto cestou poděkovat za péči o dceru při naší nedávné hospitalizaci na DO JIP a DO I. Lékaři, sestry i ostatní personál byli vždy profesionální a laskaví, od přijímacího procesu až po propuštění.

B.J. s dcerou                    12.4.2019

ODN

Jsem velmi spokojen s přístupem paní primářky a sestřiček s jejich prací. Cítil jsem se na tomto odd. velmi dobře. A tímto bych chtěl poděkovat celému týmu ODN – A za příkladnou péči.

P.Š.                                    8.4.2019

GYN – POR

Děkuji tímto panu primáři, jeho zástupci, všem lékařům, vrchní sestře, ostatním sestrám, sanitářkám, usměvavým uklízečkám, lékařům a sestrám na operačním sále, prostě všem, kteří se o mě perfektně na gynekologickém oddělení během mé hospitalizace starali.

Všichni s úsměvem na tváři vykonávali svou náročnou a zodpovědnou práci, která není, jak se patří ohodnocená.

Tak alespoň tento můj obrovský dík za laskavý a lidský přístup.

M.S.                 19.4.2019

CHIRURGIE, RDO

Chtěla bych poděkovat všem zaměstnancům chirurgické JIP a všem zaměstnancům RDO za příkladnou práci a ochotu při mém dlouhodobém léčení.

S pozdravem    Z.                                  15.4 19

BŘEZEN 2019

STRAVOVACÍ PROVOZ

Vážení paní ředitelko,

v nedávné době jsem byla ve Vaší nemocnici dvakrát hospitalizována, pokaždé na oddělení šestinedělí. Poprvé to bylo pro akutní stav, podruhé pro porod. Vaší nemocnici jsem si k porodu vybrala už podruhé.

Při výběru porodnice pro druhý porod sehrála také zásadní roli zkušenost, kterou jsem měla u prvního porodu. Netýká se však lékařského personálu, nýbrž personálu kuchyně, konkrétně nutričních sester pod vedením paní Mašlejové. Od narození držím velmi přísnou a neobvyklou dietu při fenylketonurii. Ze zkušenosti vím, že se i lékaři s touto dietou setkávají maximálně jednou za svou praxi a tím, že je tak neznámá a striktní, je třeba se na každou cestu mimo domov připravit. Již u prvního porodu v roce 2015 jsem kontaktovala paní Mašlejovou a společně jsme vymyslely jídelníček a plán na mou hospitalizaci. O tři a půl roku později jsme jen již vytvořené drobně poupravily a využily znovu. Do nemocnice jsem tedy jela klidná, i když jsem musela být pro akutní stav hospitalizovaná o něco dříve, a pak u porodu znovu.

Při mém pobytu jsem se setkala s naprosto profesionálním, ale zároveň lidským a milým přístupem všech, kteří se o mou speciální stravu starali, a navíc jídlo, které mi byli schopni uvařit, bylo vynikající. Není snadné připravit jídlo z tak omezeného množství a surovin, ale jim se to opravdu dařilo.

Ráda bych paní Mašlejové a jejímu týmu ještě jednou poděkovala, a přestože si nikdo nepřeje být v nemocnici, tak věřím, že pokud tak nastane, budeme v naší úspěšné spolupráci nadále pokračovat.

Paní ředitelko, gratuluji vám k výběru tak profesionálního týmu na úseku dietního stravování.

S úctou  Ing. I.R.                               11.3.2019

REHABILITACE

Vážená paní ředitelko,

Žádám Vás o vyslovení pochvaly celému kolektivu rehabilitačního oddělení za vzorný přístup při mé léčbě po výměně kyčelního kloubu. Všichni zaměstnanci rehabilitačního oddělení byli vysoce erudovaní a měli lidský přístup k pacientům. Mohu říci, že jsem se ještě nesetkal s takovým přístupem a odborným vedením, jako při mé rehabilitaci.

Ještě jednou děkuji a jsem s pozdravem

Ing. P.T.                  21.3.2019

ÚNOR 2019

ODN A

Dovolte mi, abych vám všem poděkovala za příkladnou péči, kterou jste věnovali mojí mamince, paní V.S. Díky vaší péči pro ni nebyly poslední dny jejího života utrpením a cítila se zde mezi vámi velmi dobře.

Ještě jednou za vše děkuji

H.S.               5.2.2019

INTERNA, PLICNÍ

Vážené vedení nemocnice Vyškov,
chtěl bych touto cestou poděkovat kolektivu lékařů a sester oddělení pana primáře Jiřího Pinky za profesionální a lidský přístup při léčbě moji manželky Mgr.Z.Š.
Rovněž děkuji panu primáři MUDr. Judáskovi z plicního oddělení ,který svým včasným zásahem zabezpečil přesun manželky na oddělení INT-JIP.
Moc si vážím namáhavé a zodpovědné práce lékařů i sester, kde musím zvláštně ocenit velmi pěkný lidský přístup k pacientům na oddělení INT-JIP.
Srdečné díky za její záchranu.
S úctou O.Š.                                22.2.2019

CHIRURGIE

Děkujeme III. chirurgii a JIP, přestože tam paní Patermannová ležela jen krátce, měli k ní i k nám profesionální přístup.

Patermannovi          25.2.2019

UROLOGIE

Děkuji lékařům, lékařkám, operatérům a zdravotnickému personálu urologického oddělení za laskavý a starostlivý přístup, který mně věnovali po dobu mého pobytu v Nemocnici Vyškov.

Vladimír Indrych           25.2.2019

INTERNA

Poděkování panu prim. MUDr. Jiřímu Pinkovi a pracovníkům I. Interního oddělení za vysoce profesionální a lidský přístup při léčbě naší maminky, paní Marie Jančíkové.

Syn a dcera      25.2.2019

CHIRURGIE

Vážená paní ředitelko,

dovolte mi, abych poděkoval chirurgické příjmové ambulanci Nemocnice Vyškov, jmenovitě MUDr. Tomáši Maulemu, za přišití, záchranu a obnovenou funkčnost mého palce levé ruky. Děkuji i celému personálu této ambulance.

Ještě jednou děkuji a přeji Vám mnoho takových lékařů

V.L.           27.2 2019

LEDEN 2019

ODN

Chtěla bych touto cestou vyjádřit poděkování a uznání kolektivu zaměstnanců ODN - -A za péči a starostlivost o mého manžela Ing. O.M. po dobu jeho hospitalizace v závěru roku 2018.

S pozdravem

L.M.             7.1.2019

 

Nahoru